Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
pozycję i jego nazwisko dodawało splendoru naszemu Oddziałowi. Powierzono mu prezesurę i liczono się z jego zdaniem. Patrzono na niego jeszcze oczami czytelników książek wydanych przed wojną. Dopiero później, po dłuższej zażyłości, odkryłem w nim sporo minoderii, skrzętnie ukrywanej pychy i dążenia do zdobycia pozycji pierwszego wśród pierwszych.
Jerzy nie próżnował. Zabrał się do pisania powieści, której odcinki zaczęły się ukazywać w "Odrodzeniu" pod tytułem Zaraz po wojnie. Utwór ten ukazał się potem w wydawnictwie "Czytelnik" jako Popiół i diament. Krytyka przyjęła go pozytywnie, choć znalazło się kilku recenzentów, którzy mieli duże zastrzeżenia ideologiczne.
Dopiero po przeczytaniu całości pojąłem, że ta
pozycję i jego nazwisko dodawało splendoru naszemu Oddziałowi. Powierzono mu prezesurę i liczono się z jego zdaniem. Patrzono na niego jeszcze oczami czytelników książek wydanych przed wojną. Dopiero później, po dłuższej zażyłości, odkryłem w nim sporo minoderii, skrzętnie ukrywanej pychy i dążenia do zdobycia pozycji pierwszego wśród pierwszych.<br>Jerzy nie próżnował. Zabrał się do pisania powieści, której odcinki zaczęły się ukazywać w "Odrodzeniu" pod tytułem Zaraz po wojnie. Utwór ten ukazał się potem w wydawnictwie "Czytelnik" jako Popiół i diament. Krytyka przyjęła go pozytywnie, choć znalazło się kilku recenzentów, którzy mieli duże zastrzeżenia ideologiczne.<br>Dopiero po przeczytaniu całości pojąłem, że ta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego