Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
przez czołowych światowych producentów, nie udało się zawrzeć poważnych kontraktów eksportowych.
Główną przeszkodą były zbyt wysokie ceny oferowane przez polskiego producenta oraz stosowanie cen dampingowych przez firmy konkurencyjne, szczególnie niemieckie.
Jako przykład może posłużyć uczestnictwo PZO w przetargu organizowanym w 1934 r. przez armię jugosłowiańską na dostawę 1200 szt. lornetek pryzmatycznych i 1000 szt. celowników do KBK.
PZO zaoferowały ceny o 15% niższe od cen obowiązujących w Polsce, a poniesioną stratę zamierzano wyrównać premią eksportową przyznaną przez Międzyministerialną Komisję Popierania Eksportu47. Mimo to przetarg zakończył się niekorzystnym dla PZO rozstrzygnięciem.
W roku 1934 wyeksportowano do Rumunii 21 fotokarabinów K-28 o
przez czołowych światowych producentów, nie udało się zawrzeć poważnych kontraktów eksportowych.<br>Główną przeszkodą były zbyt wysokie ceny oferowane przez polskiego producenta oraz stosowanie cen dampingowych przez firmy konkurencyjne, szczególnie niemieckie.<br>Jako przykład może posłużyć uczestnictwo PZO w przetargu organizowanym w 1934 r. przez armię jugosłowiańską na dostawę 1200 szt. lornetek pryzmatycznych i 1000 szt. celowników do KBK.<br>PZO zaoferowały ceny o 15% niższe od cen obowiązujących w Polsce, a poniesioną stratę zamierzano wyrównać premią eksportową przyznaną przez Międzyministerialną Komisję Popierania Eksportu47. Mimo to przetarg zakończył się niekorzystnym dla PZO rozstrzygnięciem.<br>W roku 1934 wyeksportowano do Rumunii 21 fotokarabinów K-28 o
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego