Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
przegubach osprzętu.


Na rysunku 6.11 jest pokazana analiza sił działających na koparkę w trakcie odspajania. Ich wartości i zwroty zostały dobrane tak, aby reakcja na podporze A była równa zeru, a cały układ znajdował się w równowadze. Taki stan jest możliwy, jeśli proste wyznaczające kierunki działania wszystkich sił zewnętrznych przecinają się w jednym punkcie Q (rys. 6.13).
Punkt M jest środkiem masy całej koparki. Oznacza to, że przyłożona w tym punkcie siła ciężkości jest sumą sił ciężkości maszyny podstawowej i członów osprzętu. Jest ona skierowana pionowo do dołu.
Kierunek działania reakcji podłoża jest wyznaczony przez prostą przechodzącą przez punkt
przegubach osprzętu.<br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br>Na rysunku 6.11 jest pokazana analiza sił działających na koparkę w trakcie odspajania. Ich wartości i zwroty zostały dobrane tak, aby reakcja na podporze A była równa zeru, a cały układ znajdował się w równowadze. Taki stan jest możliwy, jeśli proste wyznaczające kierunki działania wszystkich sił zewnętrznych przecinają się w jednym punkcie Q (rys. 6.13).<br>Punkt M jest środkiem masy całej koparki. Oznacza to, że przyłożona w tym punkcie siła ciężkości jest sumą sił ciężkości maszyny podstawowej i członów osprzętu. Jest ona skierowana pionowo do dołu.<br>Kierunek działania reakcji podłoża jest wyznaczony przez prostą przechodzącą przez punkt
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego