Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
niegdyś licencjonowana przez Międzynarodową Federację Narciarzy jako trasa zjazdowa FIS-II. Dziś rzadko używana, wyprowadza po ok. 1500 metrach nieciekawej drogi przez las w rejon Polany Kondratowej.
Po zjechaniu z garbu Buli możemy, jadąc wprost przez Niżnią Goryczkową Rówień (polana, szałas) trafić do nartostrady, prowadzącej dość łatwym terenem w szerokiej przecince leśnej. Niezbyt stromy spadek umożliwia wygodną jazdę aż do tzw. Kolana, gdzie - już w odkrytym terenie - musimy pokonać dwa ostre zakręty. Często występuje tu zalodzenie, wiosną czasami brak śniegu. Dalej, równolegle do potoku Bystra, zjeżdżamy bez trudności do Kuźnic.

12. Śladami wielkiego przemysłu Kuźnice - Droga pod Reglami - Dolina Kościeliska

Planując
niegdyś licencjonowana przez Międzynarodową Federację Narciarzy jako trasa zjazdowa FIS-II. Dziś rzadko używana, wyprowadza po ok. 1500 metrach nieciekawej drogi przez las w rejon Polany Kondratowej. <br> Po zjechaniu z garbu Buli możemy, jadąc wprost przez Niżnią Goryczkową Rówień (polana, szałas) trafić do nartostrady, prowadzącej dość łatwym terenem w szerokiej przecince leśnej. Niezbyt stromy spadek umożliwia wygodną jazdę aż do tzw. Kolana, gdzie - już w odkrytym terenie - musimy pokonać dwa ostre zakręty. Często występuje tu zalodzenie, wiosną czasami brak śniegu. Dalej, równolegle do potoku Bystra, zjeżdżamy bez trudności do Kuźnic. <br><br>&lt;tit&gt;12. Śladami wielkiego przemysłu Kuźnice - Droga pod Reglami - Dolina Kościeliska&lt;/&gt;<br><br> Planując
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego