Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 50
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
im wszystko jedno).
Pielęgniarki, urzędniczki i przedszkolanki. Solidarni z Palestyną, Kubą, Czarnymi - i ci, dla których nawet przybysz z Oslo to podejrzany "obcy".
Tysiące uczestników olbrzymiego, pospolitego ruszenia o nazwie będącej jednocześnie hasłem: UNII EUROPEJSKIEJ - NIE.
W siedzibach Partii Robotniczej (rządzący socjaldemokraci Pani Gro Harlem Bruntland) i Partii Konserwatywnej, odwiecznych przeciwników, przez rok połączonych wizją Norwegii w Unii Europejskiej - smutek i żal.
Partie te reprezentują establishment - zarówno związkowy, robotniczy, urzędniczy, jak i finansowy, od wielkiego do drobnego.
Tradycyjne ugrupowania od dziesięcioleci formujące oblicze polityczne kraju, na zmianę (z przewagą socjaldemokratów) kierując państwem.
Przegrali referendum.
Z ich UNII EUROPEJSKIEJ - TAK, pracowicie lansowanym
im wszystko jedno).<br>Pielęgniarki, urzędniczki i przedszkolanki. Solidarni z Palestyną, Kubą, Czarnymi - i ci, dla których nawet przybysz z Oslo to podejrzany "obcy".<br>Tysiące uczestników olbrzymiego, pospolitego ruszenia o nazwie będącej jednocześnie hasłem: UNII EUROPEJSKIEJ - NIE.<br>W siedzibach Partii Robotniczej (rządzący socjaldemokraci Pani Gro Harlem Bruntland) i Partii Konserwatywnej, odwiecznych przeciwników, przez rok połączonych wizją Norwegii w Unii Europejskiej - smutek i żal.<br>Partie te reprezentują establishment - zarówno związkowy, robotniczy, urzędniczy, jak i finansowy, od wielkiego do drobnego.<br>Tradycyjne ugrupowania od dziesięcioleci formujące oblicze polityczne kraju, na zmianę (z przewagą socjaldemokratów) kierując państwem.<br>Przegrali referendum.<br>Z ich UNII EUROPEJSKIEJ - TAK, pracowicie lansowanym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego