Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
tego, żeby usprawiedliwiać czy godzić się na bezkarność tych, którzy po alkoholu postępują w sposób niemoralny lub sprzeczny z prawem.
Ale ocena zachowań to jedna rzecz, a obwinianie człowieka, że dopuścił do rozpanoszenia się choroby, to osobna kwestia. W końcu mnóstwo ludzi naraża się na rozmaite choroby - kiedy chodzą w przemoczonym ubraniu, to jakby sami prosili się o reumatyzm, a zajadając się tłustym boczkiem obciążają wątrobę - i później nikt nie ma im tego za złe. Nie gani się ich ani nie prawi morałów, kiedy już zachorują, tylko wysyła do lekarza. Alkoholicy, niestety, nie mogą liczyć na podobne traktowanie.
Włodek: Najłatwiej jest
tego, żeby usprawiedliwiać czy godzić się na bezkarność tych, którzy po alkoholu postępują w sposób niemoralny lub sprzeczny z prawem.<br>Ale ocena zachowań to jedna rzecz, a obwinianie człowieka, że dopuścił do rozpanoszenia się choroby, to osobna kwestia. W końcu mnóstwo ludzi naraża się na rozmaite choroby - kiedy chodzą w przemoczonym ubraniu, to jakby sami prosili się o reumatyzm, a zajadając się tłustym boczkiem obciążają wątrobę - i później nikt nie ma im tego za złe. Nie gani się ich ani nie prawi morałów, kiedy już zachorują, tylko wysyła do lekarza. Alkoholicy, niestety, nie mogą liczyć na podobne traktowanie.&lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt;Włodek: Najłatwiej jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego