Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 1 (149)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
zapach. Otwarcie okien nie dało żadnych rezultatów. Przeciwnie, nieprzyjemna woń stawała się coraz intensywniejsza, zamieniając się w nieznośny fetor. Pracownicy dworca, gorączkowo poszukiwali źródła niemiłego zapachu. Kiedy zdjęli z półki ciężką walizę i otworzyli ją - żaden z zamków nie był zamknięty na klucz - oczom ich ukazał się przerażający widok: pod przemoczonym krwią papierem leżała owinięta szmatą, kobieca głowa. Z innych paczek ułożonych w walizce, ciasno jedna obok drugiej, wyglądały części rąk, nóg i tułowia oraz fragmenty garderoby. Wezwano constabla (najniższy stopień służbowy w policji angielskiej, constabl pełni zwykle służbę patrolową), który z kolei zawiadomił Scotland Yard.
Śledztwo objął inspektor Cornisch, stary
zapach. Otwarcie okien nie dało żadnych rezultatów. Przeciwnie, nieprzyjemna woń stawała się coraz intensywniejsza, zamieniając się w nieznośny fetor. Pracownicy dworca, gorączkowo poszukiwali źródła niemiłego zapachu. Kiedy zdjęli z półki ciężką walizę i otworzyli ją - żaden z zamków nie był zamknięty na klucz - oczom ich ukazał się przerażający widok: pod przemoczonym krwią papierem leżała owinięta szmatą, kobieca głowa. Z innych paczek ułożonych w walizce, ciasno jedna obok drugiej, wyglądały części rąk, nóg i tułowia oraz fragmenty garderoby. Wezwano constabla (najniższy stopień służbowy w policji angielskiej, constabl pełni zwykle służbę patrolową), który z kolei zawiadomił Scotland Yard.<br>Śledztwo objął inspektor Cornisch, stary
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!