Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Magazyn Polski
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
wyspie specjalnej odmiany lnu. Zapobiegliwi Anglicy uprowadzili dwóch Murzynów z Nowej Zelandii, gdzie uprawa lnu miała swe dawne tradycje.
Dzielny porucznik Hanson dostarczył tę ludzką zdobycz na dowodzonym przez siebie okręcie "Daedalus". Na Norfolk dogadano się z obu jeńcami i okazało się, że Maorysi nie mają pojęcia o uprawże, czy przeróbce lnu, jako że w ich ojczystych stronach, jest to zajęcze wyłącznie babskie, niegodne prawdziwego wojownika.
Brytyjczycy zachowali się, jak przystało na dżentelmenów odstawiając niedoszłych instruktorów z powrotem na Nową Zelandię.
W styczniu 1789 King chrzcił pierwsze dziecko urodzone na wyspie: swego własnego syna. Matką była więźniarka - Ann Inett. Potem urodziła
wyspie specjalnej odmiany lnu. Zapobiegliwi Anglicy uprowadzili dwóch Murzynów z Nowej Zelandii, gdzie uprawa lnu miała swe dawne tradycje. <br>Dzielny porucznik Hanson dostarczył tę ludzką zdobycz na dowodzonym przez siebie okręcie "Daedalus". Na Norfolk dogadano się z obu jeńcami i okazało się, że Maorysi nie mają pojęcia o uprawże, czy &lt;page nr=66&gt; przeróbce lnu, jako że w ich ojczystych stronach, jest to zajęcze wyłącznie babskie, niegodne prawdziwego wojownika. <br>Brytyjczycy zachowali się, jak przystało na dżentelmenów odstawiając niedoszłych instruktorów z powrotem na Nową Zelandię. <br>W styczniu 1789 King chrzcił pierwsze dziecko urodzone na wyspie: swego własnego syna. Matką była więźniarka - Ann Inett. Potem urodziła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego