Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Magazyn Polski
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
wyspie specjalnej odmiany lnu. Zapobiegliwi Anglicy uprowadzili dwóch Murzynów z Nowej Zelandii, gdzie uprawa lnu miała swe dawne tradycje.
Dzielny porucznik Hanson dostarczył tę ludzką zdobycz na dowodzonym przez siebie okręcie "Daedalus". Na Norfolk dogadano się z obu jeńcami i okazało się, że Maorysi nie mają pojęcia o uprawże, czy przeróbce lnu, jako że w ich ojczystych stronach, jest to zajęcze wyłącznie babskie, niegodne prawdziwego wojownika.
Brytyjczycy zachowali się, jak przystało na dżentelmenów odstawiając niedoszłych instruktorów z powrotem na Nową Zelandię.
W styczniu 1789 King chrzcił pierwsze dziecko urodzone na wyspie: swego własnego syna. Matką była więźniarka - Ann Inett. Potem urodziła
wyspie specjalnej odmiany lnu. Zapobiegliwi Anglicy uprowadzili dwóch Murzynów z Nowej Zelandii, gdzie uprawa lnu miała swe dawne tradycje. <br>Dzielny porucznik Hanson dostarczył tę ludzką zdobycz na dowodzonym przez siebie okręcie "Daedalus". Na Norfolk dogadano się z obu jeńcami i okazało się, że Maorysi nie mają pojęcia o uprawże, czy &lt;page nr=66&gt; przeróbce lnu, jako że w ich ojczystych stronach, jest to zajęcze wyłącznie babskie, niegodne prawdziwego wojownika. <br>Brytyjczycy zachowali się, jak przystało na dżentelmenów odstawiając niedoszłych instruktorów z powrotem na Nową Zelandię. <br>W styczniu 1789 King chrzcił pierwsze dziecko urodzone na wyspie: swego własnego syna. Matką była więźniarka - Ann Inett. Potem urodziła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!