Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zarówno wśród obrońców życia, jak i zwolenników prawa kobiet do wyboru. Sejm zamówił ekspertyzy na temat zgodności nowych przepisów z konstytucją. Nie są one jednomyślne. Na sześciu ekspertów czterech orzekło, że projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie jest niekonstytucyjny. Dwóch uznało, że przepisy nie łamią zasad konstytucji.

Arytmetyka ustawodawcza

O sprawie przesądzi Sejmowa Komisja Ustawodawcza w połowie listopada. Jeśli posłowie uznają, że projekt lewicy łamie zasady konstytucji, w ogóle nie trafi pod obrady Sejmu. Musiałoby za tym jednak zagłosować trzy piąte członków komisji. Przeciwnicy ustawy nie mają takiej przewagi - prawie połowa członków komisji ustawodawczej to posłowie lewicy.
Jeżeli Komisja uzna projekt za
zarówno wśród obrońców życia, jak i zwolenników prawa kobiet do wyboru. Sejm zamówił ekspertyzy na temat zgodności nowych przepisów z konstytucją. Nie są one jednomyślne. Na sześciu ekspertów czterech orzekło, że projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie jest niekonstytucyjny. Dwóch uznało, że przepisy nie łamią zasad konstytucji.<br><br>&lt;tit&gt;Arytmetyka ustawodawcza&lt;/&gt;<br><br>O sprawie przesądzi &lt;name type="org"&gt;Sejmowa Komisja Ustawodawcza&lt;/&gt; w połowie listopada. Jeśli posłowie uznają, że projekt lewicy łamie zasady konstytucji, w ogóle nie trafi pod obrady Sejmu. Musiałoby za tym jednak zagłosować trzy piąte członków komisji. Przeciwnicy ustawy nie mają takiej przewagi - prawie połowa członków komisji ustawodawczej to posłowie lewicy.<br>Jeżeli Komisja uzna projekt za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego