Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
i przestrzennych relacjach obiektów, które mogą być identyfikowane w odniesieniu do Ziemi (pojęcie obiektu jest tu szerokie, obejmujące nie tylko trwałe obiekty naturalne i sztuczne, ale również zjawiska przyrodnicze, społeczne i ekonomiczne).
Istotną cechą systemu informacji przestrzennej, odróżniającą go od innych systemów informacyjnych jest to, że jego obiekty są określone przestrzennie, czyli określone jest ich położenie. System informacji przestrzennej obejmuje systemem pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania danych, w których zawarte są informacje przestrzenne oraz towarzyszące im informacje opisowe. Podstawowe funkcje systemu informacji przestrzennej obejmują:
- wprowadzenie, weryfikację i wstępne opracowanie danych systemu,
- przetwarzanie (transformowanie, analizowanie, agregowanie, generalizowanie itp.) i przechowywanie danych systemu w
i przestrzennych relacjach obiektów, które mogą być identyfikowane w odniesieniu do Ziemi (pojęcie obiektu jest tu szerokie, obejmujące nie tylko trwałe obiekty naturalne i sztuczne, ale również zjawiska przyrodnicze, społeczne i ekonomiczne).<br>Istotną cechą systemu informacji przestrzennej, odróżniającą go od innych systemów informacyjnych jest to, że jego obiekty są określone przestrzennie, czyli określone jest ich położenie. System informacji przestrzennej obejmuje systemem pozyskiwania, przetwarzania i udostępniania danych, w których zawarte są informacje przestrzenne oraz towarzyszące im informacje opisowe. Podstawowe funkcje systemu informacji przestrzennej obejmują:<br>- wprowadzenie, weryfikację i wstępne opracowanie danych systemu,<br>- przetwarzanie (transformowanie, analizowanie, agregowanie, generalizowanie itp.) i przechowywanie danych systemu w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego