Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
wzrost, ale także, by pobudzić je do rozkrzewienia się i zawiązywania pąków kwiatowych. Zabieg ten wykonujemy wczesną wiosną, pod koniec okresu spoczynku roślin. Skracamy wszystkie pędy, pozostawiając na nich od 4 do 7 węzłów (miejsc, z których wyrastają liście). Usuwamy pędy uszkodzone, wiotkie i cienkie. Silnie rozrastające się egzemplarze możemy przycinać także w okresie wegetacji, starając się jednak nie ścinać przy okazji pąków kwiatowych.
Rozmnażanie. Męczennice stosunkowo łatwo rozmnaża się z sadzonek. Możemy je sporządzać właściwie przez cały okres wegetacji, wykorzystując pędy dojrzałe, ale jeszcze nie zdrewniałe.
Sadzonki powinny mieć od 2 do 4 węzłów. Dolne cięcie wykonujemy około 0,5
wzrost, ale także, by pobudzić je do rozkrzewienia się i zawiązywania pąków kwiatowych. Zabieg ten wykonujemy wczesną wiosną, pod koniec okresu spoczynku roślin. Skracamy wszystkie pędy, pozostawiając na nich od 4 do 7 węzłów (miejsc, z których wyrastają liście). Usuwamy pędy uszkodzone, wiotkie i cienkie. Silnie rozrastające się egzemplarze możemy przycinać także w okresie wegetacji, starając się jednak nie ścinać przy okazji pąków kwiatowych.<br>Rozmnażanie. Męczennice stosunkowo łatwo rozmnaża się z sadzonek. Możemy je sporządzać właściwie przez cały okres wegetacji, wykorzystując pędy dojrzałe, ale jeszcze nie zdrewniałe.<br>Sadzonki powinny mieć od 2 do 4 węzłów. Dolne cięcie wykonujemy około 0,5
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego