Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
rozpadów substancji macierzystej do pochodnej będzie stały. Oczywiście wtedy stosunek liczb atomów substancji macierzystej do pochodnej będzie stały.
Jeżeli w równaniu (2.4-3) założymy 1 2 , to dla wystarczająco dużego t wyrażenie ((...)) będzie bardzo małe wobec ((...)) i można napisać:

Gdy współczynniki detekcji są równe ((...)) stosunek aktywności wynosi ((...)) tzn. będzie przyjmował dowolne wartości w zależności od stosunku 1/2 Praktycznie więc w stanie równowagi aktywność produktu jest na ogół większa od aktywności substancji macierzystej ((...)) razy. Obydwie substancje zanikają zgodnie z okresem półrozpadu substancji macierzystej.
W przypadku gdy ((...)) tzn. kiedy aktywność macierzysta bardzo mało się zmniejsza w kolejnych okresach półrozpadu substancji pochodnej
rozpadów substancji macierzystej do pochodnej będzie stały. Oczywiście wtedy stosunek liczb atomów substancji macierzystej do pochodnej będzie stały.<br> Jeżeli w równaniu (2.4-3) założymy 1 2 , to dla wystarczająco dużego t wyrażenie ((...)) będzie bardzo małe wobec ((...)) i można napisać:<br> <br> Gdy współczynniki detekcji są równe ((...)) stosunek aktywności wynosi ((...)) tzn. będzie przyjmował dowolne wartości w zależności od stosunku 1/2 Praktycznie więc w stanie równowagi aktywność produktu jest na ogół większa od aktywności substancji macierzystej ((...)) razy. Obydwie substancje zanikają zgodnie z okresem półrozpadu substancji macierzystej.<br> W przypadku gdy ((...)) tzn. kiedy aktywność macierzysta bardzo mało się zmniejsza w kolejnych okresach półrozpadu substancji pochodnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego