Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
numery porządkowe w hierarchii preferencji odpowiednich osób:. Widać mianowicie, że równość prawdopodobieństw oddzielonych kreskami istotnie gwarantuje równość szans.
Powstaje pytanie, czy dla każdego profilu uporządkowań preferencyjnych postulat równości szans daje się zrealizować. Odpowiedź na to pytanie jest pozytywna. Wystarczy w tym celu zauważyć, że warunek, jaki w świetle postulatu spełnia przyporządkowana danemu profilowi preferencji dystrybucja, przyjmuje postać układu równań analogicznych do podanego wyżej na s. 468. Niesprzeczność zaś takiego układu zagwarantowana jest przez fakt, że jest on spełniony dla x, = 1 n! . Zatem postulat równości szans nadaje się do przyjęcia.
Nie determinuje on na ogół reguły dystrybucji w sposób jednoznaczny, ogranicza
numery porządkowe w hierarchii preferencji odpowiednich osób:&lt;gap&gt;. Widać mianowicie, że równość prawdopodobieństw oddzielonych kreskami istotnie gwarantuje równość szans.<br> Powstaje pytanie, czy dla każdego profilu uporządkowań preferencyjnych postulat równości szans daje się zrealizować. Odpowiedź na to pytanie jest pozytywna. Wystarczy w tym celu zauważyć, że warunek, jaki w świetle postulatu spełnia przyporządkowana danemu profilowi preferencji dystrybucja, przyjmuje postać układu równań analogicznych do podanego wyżej na s. 468. Niesprzeczność zaś takiego układu zagwarantowana jest przez fakt, że jest on spełniony dla x, = 1 n! . Zatem postulat równości szans nadaje się do przyjęcia.<br> Nie determinuje on na ogół reguły dystrybucji w sposób jednoznaczny, ogranicza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego