Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
jedność. Zarówno przyroda, jak i człowiek są wynikiem działania siły boskiej. Arystoteles udowodnił jedność przyrody i człowieka nie sięgając do nadprzyrodzoności. Ideałem epikureizmu było osiągnięcie pełnego, niezmąconego i radosnego spokoju, opartego na poznaniu natury i życiu zgodnym z nią. Stoicy uważali zgodność z naturą za podstawę moralności.
2. Idea ubóstwienia przyrody, a nawet jej uświęcenia, najwyraźniej przejawiła się w religiach i filozofiach Dalekiego Wschodu. Charakterystyczny jest dla nich kult Ziemi i przekonanie o jej świętości. W hinduizmie i buddyzmie dominuje cześć dla wszelkiego rodzaju życia.
W Chinach w nauce Tao rządziło przekonanie, że aby istnieć i żyć szczęśliwie, człowiek powinien postępować
jedność. Zarówno przyroda, jak i człowiek są wynikiem działania siły boskiej. Arystoteles udowodnił jedność przyrody i człowieka nie sięgając do nadprzyrodzoności. Ideałem epikureizmu było osiągnięcie pełnego, niezmąconego i radosnego spokoju, opartego na poznaniu natury i życiu zgodnym z nią. Stoicy uważali zgodność z naturą za podstawę moralności.<br>2. Idea ubóstwienia przyrody, a nawet jej uświęcenia, najwyraźniej przejawiła się w religiach i filozofiach Dalekiego Wschodu. Charakterystyczny jest dla nich kult Ziemi i przekonanie o jej świętości. W hinduizmie i buddyzmie dominuje cześć dla wszelkiego rodzaju życia.<br>W Chinach w nauce Tao rządziło przekonanie, że aby istnieć i żyć szczęśliwie, człowiek powinien postępować
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego