Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
dynamiczny wzrost zatrudnienia obserwujemy po roku 1936, związany on był z realizacją otrzymanych zamówień, wynikających z programów modernizacji armii.
Analizując wzrost zatrudnienia oraz liczbę i rodzaj posiadanych maszyn, można śmiało wyeliminować zarzut, iż PZO były jedynie montownią wyrobów z części wykonanych w firmach francuskich.
Nie bez wpływu na tak duży przyrost zatrudnienia miało również opanowanie produkcji nowych rodzajów mikroskopów, soczewek okularowych typu ULTRAL i innych przyrządów przeznaczonych na rynek krajowy.
Podstawowym źródłem naboru nowych robotników było zorganizowane trzyletnie szkolenie uczniów, którzy ukończyli 15 lat i szkołę podstawową. Składało się ono z części teoretycznej odbywanej wieczorami poza zakładami oraz części praktycznej w
dynamiczny wzrost zatrudnienia obserwujemy po roku 1936, związany on był z realizacją otrzymanych zamówień, wynikających z programów modernizacji armii.<br>Analizując wzrost zatrudnienia oraz liczbę i rodzaj posiadanych maszyn, można śmiało wyeliminować zarzut, iż PZO były jedynie montownią wyrobów z części wykonanych w firmach francuskich.<br>Nie bez wpływu na tak duży przyrost zatrudnienia miało również opanowanie produkcji nowych rodzajów mikroskopów, soczewek okularowych typu ULTRAL i innych przyrządów przeznaczonych na rynek krajowy.<br>Podstawowym źródłem naboru nowych robotników było zorganizowane trzyletnie szkolenie uczniów, którzy ukończyli 15 lat i szkołę podstawową. Składało się ono z części teoretycznej odbywanej wieczorami poza zakładami oraz części praktycznej w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego