Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
i społeczne dwóch wybitnych synów Grabowa: lekarza Władysława Biegańskiego i botanika Teofila Ciesielskiego. W. Biegański (1857-1917), syn miejscowego kowala, nazywany ojcem neurologii polskiej, uważany za prekursora medycyny przemysłowej. T. Ciesielski (1847-1916), prof. botaniki na Uniwersytecie im. Jana Kazimierza we Lwowie, zamiłowany pszczelarz, interesował się szczególnie roślinami miododajnymi i pszczelarstwem. W Izbie wyłożone też akwarele i drzeworyty dr. Stefana Szmaja (1893-1970), pejzażysty i portrecisty.
W zach. części miasta, w parku krajobrazowym (6,7ha) z końca XIXw. z drzewami - pomnikami przyrody, dwór z przełomu XVIII i XIXw.
Na cmentarzu groby żołnierzy Armii "Poznań" oraz pomnik ofiar II wojny światowej. 600
i społeczne dwóch wybitnych synów Grabowa: lekarza Władysława Biegańskiego i botanika Teofila Ciesielskiego. W. Biegański (1857-1917), syn miejscowego kowala, nazywany ojcem neurologii polskiej, uważany za prekursora medycyny przemysłowej. T. Ciesielski (1847-1916), prof. botaniki na Uniwersytecie im. Jana Kazimierza we Lwowie, zamiłowany pszczelarz, interesował się szczególnie roślinami miododajnymi i pszczelarstwem. W Izbie wyłożone też akwarele i drzeworyty dr. Stefana Szmaja (1893-1970), pejzażysty i portrecisty.<br>W zach. części miasta, w parku krajobrazowym (6,7ha) z końca XIXw. z drzewami - pomnikami przyrody, dwór z przełomu XVIII i XIXw.<br>Na cmentarzu groby żołnierzy Armii "Poznań" oraz pomnik ofiar II wojny światowej. 600
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego