Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
Warszawy, a później ożenił się z Kaliną Jędrusik, piękną kobietą, będącą wówczas u szczytu sławy, aktorką, którą poznał w teatrze w Gdyni za dyrekcji Lidii Zamkow. Małżeństwo przetrwało do końca i jak wynikało ze słów Kaliny, było szczęśliwe.
Po śmierci Stefana Kisielewskiego uczyniono z niego niemal świętego polskiej literatury i publicystyki. To prawda, że został opozycjonistą zaraz po wojnie i w swoich felietonach drukowanych w "Tygodniku Powszechnym", jedynym czasopismie, które usiłowało bronić wartości moralno-politycznych, przemycał sposób myślenia odrębny od gazetowych wypocin i pseudonaukowych rozpraw o estetyce marksistowskiej.
Nie krył się ze swoją negacją rzeczywistości. Nieraz byłem świadkiem, jak wieczorami siadywał
Warszawy, a później ożenił się z Kaliną Jędrusik, piękną kobietą, będącą wówczas u szczytu sławy, aktorką, którą poznał w teatrze w Gdyni za dyrekcji Lidii Zamkow. Małżeństwo przetrwało do końca i jak wynikało ze słów Kaliny, było szczęśliwe.<br> Po śmierci Stefana Kisielewskiego uczyniono z niego niemal świętego polskiej literatury i publicystyki. To prawda, że został opozycjonistą zaraz po wojnie i w swoich felietonach drukowanych w "Tygodniku Powszechnym", jedynym czasopismie, które usiłowało bronić wartości moralno-politycznych, przemycał sposób myślenia odrębny od gazetowych wypocin i pseudonaukowych rozpraw o estetyce marksistowskiej.<br>Nie krył się ze swoją negacją rzeczywistości. Nieraz byłem świadkiem, jak wieczorami siadywał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego