Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
a cebulę w drobną kostkę.
Wątróbkę z warzywami podsmaż na pokrojonym w paseczki boczku, dodając listek laurowy i kilka ziaren czarnego pieprzu. Po usmażeniu usuń listek laurowy, a wątróbkę z warzywami i boczkiem przepuść dwu- albo nawet trzykrotnie przez maszynkę do mielenia mięsa.
Pasztet będzie delikatniejszy w smaku i bardziej puszysty, jeśli po usmażeniu jeszcze raz przetrzesz go przez sito.
Przełóż masę do rondla, dodaj do smaku sól, pieprz i gałkę muszkatołową. Zmiksuj, dodając miękkie masło.
Z przygotowanej masy mięsnej uformuj wałek i przełóż go do szklanego lub porcelanowego naczynia i na kilka godzin wstaw do lodówki.
Pasztet podawaj na półmisku
a cebulę w drobną kostkę.<br>Wątróbkę z warzywami podsmaż na pokrojonym w paseczki boczku, dodając listek laurowy i kilka ziaren czarnego pieprzu. Po usmażeniu usuń listek laurowy, a wątróbkę z warzywami i boczkiem przepuść dwu- albo nawet trzykrotnie przez maszynkę do mielenia mięsa.<br>Pasztet będzie delikatniejszy w smaku i bardziej puszysty, jeśli po usmażeniu jeszcze raz przetrzesz go przez sito.<br>Przełóż masę do rondla, dodaj do smaku sól, pieprz i gałkę muszkatołową. Zmiksuj, dodając miękkie masło.<br>Z przygotowanej masy mięsnej uformuj wałek i przełóż go do szklanego lub porcelanowego naczynia i na kilka godzin wstaw do lodówki.<br>Pasztet podawaj na półmisku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego