Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prezesury Ungiera doszło do przestępstw. W 1998 r. prokuratura zdecydowała o postawieniu mu zarzutów, m.in. sprzedaży nieruchomości ze stratą dla firmy i poświadczenia nieprawdy w dokumentach.
Od tego czasu prokurator nie wezwał Ungiera na przesłuchanie, mimo że powinien niezwłocznie przedstawić mu zarzuty. Z ustaleń "Rz" wynika, że od 1995 r. czterokrotnie zmienili się prowadzący śledztwo. Cztery lata temu prokurator został upomniany przez przełożonych z powodu opieszałości.
Minister Ungier jest podejrzany m.in. o sprzedaż po zaniżonych cenach hotelu Słoneczny w Zakopanem i hotelu Dwór Wazów we Wrocławiu.
W tym ostatnim przypadku w czasie sprzedaży poświadczył nieprawdę w akcie notarialnym, wpisując
prezesury &lt;name type="person"&gt;Ungiera&lt;/&gt; doszło do przestępstw. W 1998 r. prokuratura zdecydowała o postawieniu mu zarzutów, m.in. sprzedaży nieruchomości ze stratą dla firmy i poświadczenia nieprawdy w dokumentach.<br>Od tego czasu prokurator nie wezwał &lt;name type="person"&gt;Ungiera&lt;/&gt; na przesłuchanie, mimo że powinien niezwłocznie przedstawić mu zarzuty. Z ustaleń &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; wynika, że od 1995 r. czterokrotnie zmienili się prowadzący śledztwo. Cztery lata temu prokurator został upomniany przez przełożonych z powodu opieszałości.<br>Minister &lt;name type="person"&gt;Ungier&lt;/&gt; jest podejrzany m.in. o sprzedaż po zaniżonych cenach hotelu &lt;name type="org"&gt;Słoneczny&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Zakopanem&lt;/&gt; i hotelu &lt;name type="org"&gt;Dwór Wazów&lt;/&gt; we &lt;name type="place"&gt;Wrocławiu&lt;/&gt;.<br>W tym ostatnim przypadku w czasie sprzedaży poświadczył nieprawdę w akcie notarialnym, wpisując
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego