Typ tekstu: Książka
Autor: Czekała Zbigniew
Tytuł: Parada radarów
Rok: 1999
dolna część reflektora jest celowo odkształcona, tak aby kierować energię ku górze (rys. 7.27c). Charakterystyka tego typu
nazywa się wiązką typu cosec2 i jest pokazana na rys. 7.27b. Jej nazwa wynika z funkcji opisującej charakterystykę w pewnym ograniczonym przedziale kątów elewacji.
Jak wynika to z rozdziału 8, zasięg radaru wykorzystującego wspólną antenę dla nadawania i odbioru jest proporcjonalny do wyrażenia G. Można tę zależność uogólnić do postaci:
gdzie: R - zasięg wykrywania na danym kierunku elewacji , G() - charakterystyka anteny w płaszczyźnie elewacji, C - stały współczynnik proporcjonalności.
Wysokość wykrywania H jest wobec tego równa:

Z ostatniej równości wynika, że aby otrzymać
dolna część reflektora jest celowo odkształcona, tak aby kierować energię ku górze (rys. 7.27c). Charakterystyka tego typu &lt;page nr=117&gt;<br>nazywa się wiązką typu cosec2 i jest pokazana na rys. 7.27b. Jej nazwa wynika z funkcji opisującej charakterystykę w pewnym ograniczonym przedziale kątów elewacji.<br>Jak wynika to z rozdziału 8, zasięg radaru wykorzystującego wspólną antenę dla nadawania i odbioru jest proporcjonalny do wyrażenia G. Można tę zależność uogólnić do postaci:<br>&lt;gap&gt; gdzie: R - zasięg wykrywania na danym kierunku elewacji , G() - charakterystyka anteny w płaszczyźnie elewacji, C - stały współczynnik proporcjonalności.<br>Wysokość wykrywania H jest wobec tego równa:<br>&lt;gap&gt; <br>Z ostatniej równości wynika, że aby otrzymać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego