Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
rozdziału 5. Dodano jednak jeszcze punkt 5.2 ze względu na praktyczne znaczenie pomiarów promieniowania, mimo że oczywiście opis detektorów promieniowania nie wnosi nowych informacji o procesach absorpcji promieniowania.
Wprowadzono również punkt 5.3, do którego stosuje się analogiczne zastrzeżenie. Wyodrębniono jednak ten dział z uwagi na to, że chemia radiacyjna jest jedną z najobszerniejszych i bardzo ważną dziedziną chemii fizycznej, opartą w sposób niezwykle wyrazisty i pouczający na dwóch zjawiskach leżących u podstaw absorpcji promieniowania: jonizacji i wzbudzeniu.

5.1. Pochłanianie promieniowania jonizującego i neutronów

Wszelkie promieniowanie jądrowe można wykryć tylko dzięki jego działaniu na materię. Jeżeli to działanie jest
rozdziału 5. Dodano jednak jeszcze punkt 5.2 ze względu na praktyczne znaczenie pomiarów promieniowania, mimo że oczywiście opis detektorów promieniowania nie wnosi nowych informacji o procesach absorpcji promieniowania.<br> Wprowadzono również punkt 5.3, do którego stosuje się analogiczne zastrzeżenie. Wyodrębniono jednak ten dział z uwagi na to, że chemia radiacyjna jest jedną z najobszerniejszych i bardzo ważną dziedziną chemii fizycznej, opartą w sposób niezwykle wyrazisty i pouczający na dwóch zjawiskach leżących u podstaw absorpcji promieniowania: jonizacji i wzbudzeniu.<br><br>&lt;tit&gt;5.1. Pochłanianie promieniowania jonizującego i neutronów&lt;/&gt;<br><br> Wszelkie promieniowanie jądrowe można wykryć tylko dzięki jego działaniu na materię. Jeżeli to działanie jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego