Typ tekstu: Książka
Autor: Fiedler Arkady
Tytuł: Dywizjon 303
Rok: 1942
generał Sikorski, imię polskiego żołnierza dźwięczało donośnie i godnie na całym świecie, to dlatego że wszyscy, wszyscy w tym dywizjonie spełniali swój obowiązek z jakąś niebywałą ofiarnością. Że do zwycięstw myśliwców przyczyniali się walnie zarówno mechanicy, jak i ów adiutant, opiekuńczym "tatą" zwany, jak i lekarz, doktor Zygmunt Wodecki, swych ranionych myśliwców zgarniający z całej południowej Anglii, jak i kapitan Giejsztoft, pełniący odpowiedzialną służbę operacyjnej radiolokacji.

Im wszystkim należała się najgłębsza wdzięczność. Należały się najwyższe odznaczenia: wymagały tego i honor wojska, i najprostsze ludzkie poczucie sprawiedliwości.

Lotnik bez lęku i skazy

Często się słyszało, że ostatnia wojna w powietrzu nie stwarzała
generał Sikorski, imię polskiego żołnierza dźwięczało donośnie i godnie na całym świecie, to dlatego że wszyscy, wszyscy w tym dywizjonie spełniali swój obowiązek z jakąś niebywałą ofiarnością. Że do zwycięstw myśliwców przyczyniali się walnie zarówno mechanicy, jak i ów adiutant, opiekuńczym "tatą" zwany, jak i lekarz, doktor Zygmunt Wodecki, swych ranionych myśliwców zgarniający z całej południowej Anglii, jak i kapitan Giejsztoft, pełniący odpowiedzialną służbę operacyjnej radiolokacji.<br><br>Im wszystkim należała się najgłębsza wdzięczność. Należały się najwyższe odznaczenia: wymagały tego i honor wojska, i najprostsze ludzkie poczucie sprawiedliwości.<br><br>&lt;tit&gt;Lotnik bez lęku i skazy&lt;/&gt;<br><br>Często się słyszało, że ostatnia wojna w powietrzu nie stwarzała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego