Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie ma mowy o wydaniu warunkowego umorzenia. Jeżeli sąd tego nie sprawdził, popełnił błąd.
Profesor Filar mówi, że w tej sytuacji na straży prawa powinna stać prokuratura. Natychmiast po takim orzeczeniu powinna protestować. Jeżeli prokurator nie zachował terminu apelacji, to, jak mówi profesor Filar, pozostają nadzwyczajne środki zaskarżenia. - To jest rażące naruszenie prawa - ocenia.
Piotr Kruszyński, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego, uważa, że nawet po uprawomocnieniu się wyroku sąd powinien na nowo podjąć postępowanie. Jeżeli tak się nie stanie, kasację może wnieść minister sprawiedliwości albo rzecznik praw obywatelskich.

Przypadki Ungiera

Kilka tygodni temu w tekście pt. "Podejrzany Marek Ungier" ujawniliśmy, że prokuratura
nie ma mowy o wydaniu warunkowego umorzenia. Jeżeli sąd tego nie sprawdził, popełnił błąd.<br>Profesor &lt;name type="person"&gt;Filar&lt;/&gt; mówi, że w tej sytuacji na straży prawa powinna stać prokuratura. Natychmiast po takim orzeczeniu powinna protestować. Jeżeli prokurator nie zachował terminu apelacji, to, jak mówi profesor &lt;name type="person"&gt;Filar&lt;/&gt;, pozostają nadzwyczajne środki zaskarżenia. - To jest rażące naruszenie prawa - ocenia.<br>&lt;name type="person"&gt;Piotr Kruszyński&lt;/&gt;, profesor z &lt;name type="org"&gt;Uniwersytetu Warszawskiego&lt;/&gt;, uważa, że nawet po uprawomocnieniu się wyroku sąd powinien na nowo podjąć postępowanie. Jeżeli tak się nie stanie, kasację może wnieść minister sprawiedliwości albo rzecznik praw obywatelskich. <br><br>&lt;tit&gt;Przypadki &lt;name type="person"&gt;Ungiera&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Kilka tygodni temu w tekście pt. &lt;name type="tit"&gt;"Podejrzany Marek Ungier"&lt;/&gt; ujawniliśmy, że prokuratura
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego