Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Trudno im cokolwiek zarzucić, nasza współpraca układa się dobrze.
Inne archiwa też użyczają nam swych zbiorów.
Archiwa resortowe, np. archiwum byłego KGB ze zrozumiałych względów jest nadal niedostępne: owszem są teczki osobowe, ale podlegają one przepisowi o siedemdziesięciopięcioletnim utajnieniu ze względu na zachowanie tajemnicy osobistej.
Ale z kolei ustawa o rehabilitacji przewiduje, że prawo wglądu do teczek, kopiowania i otrzymywania z nich dokumentów osobistych i fotografii posiadają nie tylko ofiary represji, ale i krewni lub nawet osoby postronne, oczywiście pod warunkiem upoważnienia tychże przez osobę, o którą w dokumentach chodzi.
Materiały nie dotyczące akt personalnych byłe KGB przekazuje do archiwów państwowych
Trudno im cokolwiek zarzucić, nasza współpraca układa się dobrze.<br>Inne archiwa też użyczają nam swych zbiorów.<br>Archiwa resortowe, np. archiwum byłego KGB ze zrozumiałych względów jest nadal niedostępne: owszem są teczki osobowe, ale podlegają one przepisowi o siedemdziesięciopięcioletnim utajnieniu ze względu na zachowanie tajemnicy osobistej.<br>Ale z kolei ustawa o rehabilitacji przewiduje, że prawo wglądu do teczek, kopiowania i otrzymywania z nich dokumentów osobistych i fotografii posiadają nie tylko ofiary represji, ale i krewni lub nawet osoby postronne, oczywiście pod warunkiem upoważnienia tychże przez osobę, o którą w dokumentach chodzi.<br>Materiały nie dotyczące akt personalnych byłe KGB przekazuje do archiwów państwowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego