Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
składa się obecnie z X oraz X = X*.X , gdzie X jest przedziałem, a hipoteza zerowa stwierdza, iż x ­ X . Jeśli założymy, że celem jest przyjęcie hipotezy prawdziwej, tzn.: to uzasadnienie reguły wnioskowania ze względu na powyższy cel jest analogiczne do uzasadnienia reguły weryfikowania hipotezy prostej; nie ma więc powodu rekonstruować go w tym miejscu. Można również zmodyfikować definicję celu przez określenie strefy obojętności.
Podsumowanie. W artykule niniejszym rozważone zostało pewne uzasadnienie postępowania, które polega na przyjmowaniu konkluzji w zależności od danych doświadczalnych - wedle reguł wnioskowania statystycznego. Termin "wnioskowanie statystyczne" ograniczony został do wnioskowań najprostszego typu.
Proponowane uzasadnienie nazwane zostało pragmatycznym
składa się obecnie z X oraz X = X*.X , gdzie X jest przedziałem, a hipoteza zerowa stwierdza, iż x ­ X . Jeśli założymy, że celem jest przyjęcie hipotezy prawdziwej, tzn.:&lt;gap&gt; to uzasadnienie reguły wnioskowania ze względu na powyższy cel jest analogiczne do uzasadnienia reguły weryfikowania hipotezy prostej; nie ma więc powodu rekonstruować go w tym miejscu. Można również zmodyfikować definicję celu przez określenie strefy obojętności.<br> Podsumowanie. W artykule niniejszym rozważone zostało pewne uzasadnienie postępowania, które polega na przyjmowaniu konkluzji w zależności od danych doświadczalnych - wedle reguł wnioskowania statystycznego. Termin "wnioskowanie statystyczne" ograniczony został do wnioskowań najprostszego typu.<br> Proponowane uzasadnienie nazwane zostało pragmatycznym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego