Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Wielkopolski
Nr: 2/01
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
obiegu Ziemi wokół Słońca wynosi 365 dni 5 godzin 48 minut i około 46 sekund. Niepełna liczba dni powoduje, że od najdawniejszych czasów, w różnych kulturach, rozmaicie radzono sobie z wyrównywaniem różnicy wynikającej z końcówki czasu obiegu. Inne dni, niż 1 stycznia, przyjmowano też za początek nowego roku - wyznawcy różnych religii i narodów świętują to wydarzenie w odmiennych terminach.

Obecnie cały świat, który stał się ,,globalną wioską'', wita Nowy Rok hukiem strzelających korków od szampana i fajerwerkami, o północy 31 grudnia. W wielu zakątkach Ziemi jednak celebruje się ten moment jeszcze raz, zgodnie z własnym kalendarzem.

1 stycznia zaczęto uznawać za
obiegu Ziemi wokół Słońca wynosi 365 dni 5 godzin 48 minut i około 46 sekund. Niepełna liczba dni powoduje, że od najdawniejszych czasów, w różnych kulturach, rozmaicie radzono sobie z wyrównywaniem różnicy wynikającej z końcówki czasu obiegu. Inne dni, niż 1 stycznia, przyjmowano też za początek nowego roku - wyznawcy różnych religii i narodów świętują to wydarzenie w odmiennych terminach.<br><br>Obecnie cały świat, który stał się ,,globalną wioską'', wita Nowy Rok hukiem strzelających korków od szampana i fajerwerkami, o północy 31 grudnia. W wielu zakątkach Ziemi jednak celebruje się ten moment jeszcze raz, zgodnie z własnym kalendarzem.<br><br>1 stycznia zaczęto uznawać za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego