Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
o dyskryminowanie jednej religii. Spotkała ich krytyka - zaprotestowały oba chrześcijańskie kościoły, organizacje muzułmańskie i wspólnota żydowska. Kardynał Georg Sterzinsky uważa, że w przeciwieństwie do krzyża, będącego tylko symbolem religijnym, muzułmańska chusta "ma inne znaczenie". Tego samego zdania jest większość deputowanych parlamentu Badenii-Wirtembergii. Według nich chusta symbolizuje nie tylko przynależność religijną, ale również polityczną i światopoglądową.
Podobne ustawy mają być wkrótce uchwalone w Hesji, Bawarii i Dolnej Saksonii. Nie wiadomo jeszcze, które landy wezmą za wzór ustawę berlińską.


W sobotę na Słowacji odbędą się wybory prezydenckie i referendum w sprawie przedterminowych wyborów parlamentarnych
Równanie z dwiema niewiadomymi
Sondaże przed wyborami prezydenckimi
o dyskryminowanie jednej religii. Spotkała ich krytyka - zaprotestowały oba chrześcijańskie kościoły, organizacje muzułmańskie i wspólnota żydowska. Kardynał &lt;name type="person"&gt;Georg Sterzinsky&lt;/&gt; uważa, że w przeciwieństwie do krzyża, będącego tylko symbolem religijnym, muzułmańska chusta &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"ma inne znaczenie"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Tego samego zdania jest większość deputowanych parlamentu &lt;name type="place"&gt;Badenii-Wirtembergii&lt;/&gt;. Według nich chusta symbolizuje nie tylko przynależność religijną, ale również polityczną i światopoglądową.<br>Podobne ustawy mają być wkrótce uchwalone w &lt;name type="place"&gt;Hesji&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Bawarii&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Dolnej Saksonii&lt;/&gt;. Nie wiadomo jeszcze, które landy wezmą za wzór ustawę berlińską.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;W sobotę na &lt;name type="place"&gt;Słowacji&lt;/&gt; odbędą się wybory prezydenckie i referendum w sprawie przedterminowych wyborów parlamentarnych&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Równanie z dwiema niewiadomymi&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Sondaże przed wyborami prezydenckimi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego