Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
jest dlań - i była w roku 1979 i 1983, jak w 1987, a także podczas późniejszych przyjazdów - na dalszym miejscu. Papież zawsze przyjeżdża przede wszystkim jako Następca Świętego Piotra, by umacniać braci w wierze. Oczywiście, taka wizyta ma również wymiar polityczny, ale dla Ojca Świętego jest on daleką pochodną jego religijnego przesłania.
Wiadomo jednak, że Papież gruntownie przygotowuje się do każdej z pielgrzymek, że bierze pod uwagę kontekst polityczny swoich wizyt i stara się odpowiedzieć na konkretne społeczne problemy. Dlaczego właśnie w roku 1987 Jan Paweł II położył tak duży nacisk na społeczną solidarność?
Papież przede wszystkim przyjeżdża z misją religijną
jest dlań - i była w roku 1979 i 1983, jak w 1987, a także podczas późniejszych przyjazdów - na dalszym miejscu. Papież zawsze przyjeżdża przede wszystkim jako Następca Świętego Piotra, by umacniać braci w wierze. Oczywiście, taka wizyta ma również wymiar polityczny, ale dla Ojca Świętego jest on daleką pochodną jego religijnego przesłania.<br>Wiadomo jednak, że Papież gruntownie przygotowuje się do każdej z pielgrzymek, że bierze pod uwagę kontekst polityczny swoich wizyt i stara się odpowiedzieć na konkretne społeczne problemy. Dlaczego właśnie w roku 1987 Jan Paweł II położył tak duży nacisk na społeczną solidarność?<br>Papież przede wszystkim przyjeżdża z misją religijną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego