Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
Mostowicza - autora powieści obyczajowych. Pod względem liczby wydawanych książek na jednego mieszkańca II Rzeczpospolita mieściła się w czołówce światowej, dystansując m.in. Hiszpanię i Stany Zjednoczone.

Wspaniale rozwijało się czasopiśmiennictwo, reprezentujące całą mozaikę postaw ideowych, obecnych w społeczeństwie polskim, jak również odpowiadające na różnorodne zainteresowania czytelnicze. Istniało wiele pism politycznych, religijnych, naukowych i kulturalnych, a także młodzieżowych, dziecięcych, regionalnych i środowiskowych; obok prasy ambitniejszej można było znaleźć tzw. prasę brukową, w której szukano głównie sensacji i plotek z życia "wyższych sfer". (W 1937 r. - według ostatniego spisu przedwojennego - ukazywało się ok. 2700 tytułów prasowych.)

Stosunkowo wąską, ale znaczącą dla kultury polskiej
Mostowicza - autora powieści obyczajowych. Pod względem liczby wydawanych książek na jednego mieszkańca II Rzeczpospolita mieściła się w czołówce światowej, dystansując m.in. Hiszpanię i Stany Zjednoczone.<br><br>Wspaniale rozwijało się czasopiśmiennictwo, reprezentujące całą mozaikę postaw ideowych, obecnych w społeczeństwie polskim, jak również odpowiadające na różnorodne zainteresowania czytelnicze. Istniało wiele pism politycznych, religijnych, naukowych i kulturalnych, a także młodzieżowych, dziecięcych, regionalnych i środowiskowych; obok prasy ambitniejszej można było znaleźć tzw. prasę brukową, w której szukano głównie sensacji i plotek z życia "wyższych sfer". (W 1937 r. - według ostatniego spisu przedwojennego - ukazywało się ok. 2700 tytułów prasowych.)<br><br>Stosunkowo wąską, ale znaczącą dla kultury polskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego