Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 50
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
Suchockiej przyjął zasadę pozostawiania w prywatyzowanych zakładach 5 proc. akcji na przyszłe odszkodowania reprywatyzacyjne.
Stosowną część akcji wydzielono także w programie Narodowych Funduszy Inwestycyjnych (prywatyzacji powszechnej) z objętych przez nie przedsiębiorstw.
Prywatyzacja powszechna wciąż się jednak ślimaczy i na dobre się nie zaczęła, więc na razie (dane z października) rezerwa reprywatyzacyjna obejmuje jedynie udziały w 24 spółkach, a jej wartość oscyluje wokół 1 biliona zł.
To niewątpliwie kropla w morzu oczekiwanych roszczeń i wynikających stąd przyszłych potrzeb skarbu państwa. Te ostatnie mogą bowiem przekroczyć nawet 350 bilionów zł! Brak stosownej ustawy oznacza wprawdzie, że nie ma też kryteriów oceny zasadności wniosków
Suchockiej przyjął zasadę pozostawiania w prywatyzowanych zakładach 5 proc. akcji na przyszłe odszkodowania reprywatyzacyjne.<br>Stosowną część akcji wydzielono także w programie Narodowych Funduszy Inwestycyjnych (prywatyzacji powszechnej) z objętych przez nie przedsiębiorstw.<br>Prywatyzacja powszechna wciąż się jednak ślimaczy i na dobre się nie zaczęła, więc na razie (dane z października) rezerwa reprywatyzacyjna obejmuje jedynie udziały w 24 spółkach, a jej wartość oscyluje wokół 1 biliona zł.<br>To niewątpliwie kropla w morzu oczekiwanych roszczeń i wynikających stąd przyszłych potrzeb skarbu państwa. Te ostatnie mogą bowiem przekroczyć nawet 350 bilionów zł! Brak stosownej ustawy oznacza wprawdzie, że nie ma też kryteriów oceny zasadności wniosków
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego