Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dla jego osoby. Socjaldemokrata Kużvart, były minister ochrony środowiska, był kandydatem przeforsowanym przez premiera Szpidlę. Minister spraw zagranicznych Cyril Svoboda podał w wątpliwość jego nominację wywołując kryzys rządowy, problemy zdrowotne premiera i zamieszanie w Komisji Europejskiej. Kużvart był już po rozmowach z przewodniczącym KE Romano Prodim. Miał pracować w unijnym resorcie zdrowia i ochrony konsumenta, którego szefem jest komisarz David Byrn.
Premier Szpidla od kilku tygodni był pod wielką presją, atakowany z różnych stron i przez różne środowiska, w tym również za rządową reformę finansów publicznych.
W ubiegłym tygodniu wystąpili przeciwko niemu posłowie jego własnego klubu, którzy w liście krytykującym pracę
dla jego osoby. Socjaldemokrata &lt;name type="person"&gt;Kużvart&lt;/&gt;, były minister ochrony środowiska, był kandydatem przeforsowanym przez premiera &lt;name type="person"&gt;Szpidlę&lt;/&gt;. Minister spraw zagranicznych &lt;name type="person"&gt;Cyril Svoboda&lt;/&gt; podał w wątpliwość jego nominację wywołując kryzys rządowy, problemy zdrowotne premiera i zamieszanie w &lt;name type="org"&gt;Komisji Europejskiej&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Kużvart&lt;/&gt; był już po rozmowach z przewodniczącym &lt;name type="org"&gt;KE&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Romano Prodim&lt;/&gt;. Miał pracować w unijnym resorcie zdrowia i ochrony konsumenta, którego szefem jest komisarz &lt;name type="person"&gt;David Byrn&lt;/&gt;.<br>Premier &lt;name type="person"&gt;Szpidla&lt;/&gt; od kilku tygodni był pod wielką presją, atakowany z różnych stron i przez różne środowiska, w tym również za rządową reformę finansów publicznych.<br>W ubiegłym tygodniu wystąpili przeciwko niemu posłowie jego własnego klubu, którzy w liście krytykującym pracę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego