Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
projekt tej rewolucji różni się od rewolucyjnych pomysłów Rokity i Kaczyńskich?

GH: My nie chcemy nikogo mordować ani niszczyć. Oni chcą egzekucji, a my wzywamy do radykalnej naprawy. Oni chcą trybunałów, komisji nadzwyczajnych, a my chcemy przebudzenia.

JG: Nam chodzi o rewolucję, ale bez gilotyny.

KK: Jak za Mazowieckiego, kiedy rewolucja się przecież dokonała, ale nikogo nie torturowano. Teraz też gdyby wszystkie naprawdę ważne środowiska - ze służby zdrowia, z edukacji, z nauki - które są jądrem życia społecznego, jakoś się połączyły i wyszły na ulicę, to moglibyśmy rozbić układy.

Pan powiedział na ulicę czy na mównicę?

KK: Mównicą to już się tego
projekt tej rewolucji różni się od rewolucyjnych pomysłów Rokity i Kaczyńskich? &lt;/&gt;<br><br>&lt;who6&gt;GH: My nie chcemy nikogo mordować ani niszczyć. Oni chcą egzekucji, a my wzywamy do radykalnej naprawy. Oni chcą trybunałów, komisji nadzwyczajnych, a my chcemy przebudzenia.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who4&gt;JG: Nam chodzi o rewolucję, ale bez gilotyny.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who5&gt;KK: Jak za Mazowieckiego, kiedy rewolucja się przecież dokonała, ale nikogo nie torturowano. Teraz też gdyby wszystkie naprawdę ważne środowiska - ze służby zdrowia, z edukacji, z nauki - które są jądrem życia społecznego, jakoś się połączyły i wyszły na ulicę, to moglibyśmy rozbić układy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;who3&gt;Pan powiedział na ulicę czy na mównicę? &lt;/&gt;<br><br>&lt;who5&gt;KK: Mównicą to już się tego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego