Typ tekstu: Książka
Tytuł: Najprostszą drogą. Rozmowy z artystami
Rok: 1998
sztuce, gdyby nie praca pedagoga. Pedagogika pomaga formułować myśli, gdyż stwarza taki imperatyw.
Czy uważasz, że Mieczysław Wejman stworzył szkołę w grafice polskiej, czy też była to tylko wysoko podniesiona poprzeczka?
"Podniesiona poprzeczka" to jest właśnie szkoła! Jeżeli prowokujesz ludzi, żeby poziom trudności był najwyższy - artystycznie i filozoficznie - i odnajdujesz rezonans... Jeśli w dodatku masz szczęście, że natrafiasz na generację, która to podchwyci i jej się zaczyna udawać... Wówczas wyzwalają się dziwne moce. Patrzysz, a tu już lokomotywa jedzie, a w niej spore towarzystwo. Znający się na rzeczy przychodzą i mówią: "Oto szkoła krakowska!"
Przypominam sobie, że gdy Mieczysław Wejman odchodził
sztuce, gdyby nie praca pedagoga. Pedagogika pomaga formułować myśli, gdyż stwarza taki imperatyw.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Czy uważasz, że Mieczysław Wejman stworzył szkołę w grafice polskiej, czy też była to tylko wysoko podniesiona poprzeczka?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;"Podniesiona poprzeczka" to jest właśnie szkoła! Jeżeli prowokujesz ludzi, żeby poziom trudności był najwyższy - artystycznie i filozoficznie - i odnajdujesz rezonans... Jeśli w dodatku masz szczęście, że natrafiasz na generację, która to podchwyci i jej się zaczyna udawać... Wówczas wyzwalają się dziwne moce. Patrzysz, a tu już lokomotywa jedzie, a w niej spore towarzystwo. Znający się na rzeczy przychodzą i mówią: "Oto szkoła krakowska!"<br> Przypominam sobie, że gdy Mieczysław Wejman odchodził
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego