Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Statystyczny
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1967
przewidywany obrót roczny - 60 mln zł.

Rozwiązanie. Metoda rozwiązania modelu została zaprezentowana w pierwszej części opracowania. W pierwszym kroku rozwiązania oparto się tam na znanej stopie obsługi i znacznej stopie przebyć. W analizowanym obecnie przykładzie za podstawę rozwiązania przyjmuje się stopę obsługi równą 1,42 oraz oszacowaną stopę przybyć, która równa jest 1,95.
Stopę przybyć oszacowano metodą uprzednio przedstawioną wyliczając kolejno:
- średni obrót tygodniowy

- średni obrót dzienny

- średni przepływ klientów w jednej godzinie szczytu

- zakładamy, że w momencie wyjściowym czynne są trzy kanały. Stąd stopa przybyć przyjęta w pierwszym kroku rozwiązania równa jest:

Ponieważ znane są już podstawowe informacje można
przewidywany obrót roczny - 60 mln zł.<br>&lt;gap&gt;<br>Rozwiązanie. Metoda rozwiązania modelu została zaprezentowana w pierwszej części opracowania. W pierwszym kroku rozwiązania oparto się tam na znanej stopie obsługi i znacznej stopie przebyć. W analizowanym obecnie przykładzie za podstawę rozwiązania przyjmuje się stopę obsługi równą 1,42 oraz oszacowaną stopę przybyć, która równa jest 1,95.<br>Stopę przybyć oszacowano metodą uprzednio przedstawioną wyliczając kolejno: <br>- średni obrót tygodniowy<br>&lt;gap&gt;<br>- średni obrót dzienny <br>&lt;gap&gt;<br>- średni przepływ klientów w jednej godzinie szczytu <br>&lt;gap&gt; <br>- zakładamy, że w momencie wyjściowym czynne są trzy kanały. Stąd stopa przybyć przyjęta w pierwszym kroku rozwiązania równa jest:<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=89&gt; Ponieważ znane są już podstawowe informacje można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego