Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Stolica
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
i w południowej Wielkopolsce.
Rodzina - ta podstawowa komórka społeczna - była w dawnej Polsce niemal świętością, a przed powagą "pana ojca", a może więcej "pani matki" uchylali czoła dawno już nieraz dorośli synowie, nie mówiąc o córkach, choćby zajmowali poważne stanowiska społeczne.
W wieku XVI rozwija się na terenie Polski i rozpowszechnia kultura humanistyczna. Sylwetki kobiece po raz pierwszy zjawiają się u najwybitniejszych pisarzy wieku złotego. Oto Rej mówi o trudnościach żonatego, ironicznie przedstawiając zbytek i wyzysk żony w stosunku do męża:

W "Dworzaninie polskim" wyraża również swój sąd o kobiecie Łukasz Górnicki. Toczy się
dyskurs, w którym jedni uważają kobietę za
i w południowej Wielkopolsce.<br>Rodzina - ta podstawowa komórka społeczna - była w dawnej Polsce niemal świętością, a przed powagą "pana ojca", a może więcej "pani matki" uchylali czoła dawno już nieraz dorośli synowie, nie mówiąc o córkach, choćby zajmowali poważne stanowiska społeczne.<br>W wieku XVI rozwija się na terenie Polski i rozpowszechnia kultura humanistyczna. Sylwetki kobiece po raz pierwszy zjawiają się u najwybitniejszych pisarzy wieku złotego. Oto Rej mówi o trudnościach żonatego, ironicznie przedstawiając zbytek i wyzysk żony w stosunku do męża:<br>&lt;gap&gt; <br>W "Dworzaninie polskim" wyraża również swój sąd o kobiecie Łukasz Górnicki. Toczy się<br>dyskurs, w którym jedni uważają kobietę za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego