Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 22
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
nagości. Wcześniej nasz problem był komentowany przez radio, telewizję i kilka gazet. Wszyscy redaktorzy skupili się na dwóch drewnianych kulkach: "Jezus Maria, goły góral!". Uprzedzamy od razu niewłaściwe skojarzenia - jedna kulka to brzuszek, druga to główka w góralskim kapelusiku. Jak się okazuje, wystarczy, żeby wzbudzić emocje, wskutek których dziennikarz nie rozumie, co się do niego mówi, choć słowa wspiera się udokumentowanymi dowodami.
Nie wiemy, kto i dlaczego zlecił Beacie Zalot artykuł o nas. Nie wiemy też, czy i jak dalece jej tekst został zniekształcony. W każdym razie jesteśmy zmuszeni wyjaśnić kilka istotnych zagadnień.
Po pierwsze: zawiadomienie do prokuratury zgłosiła nie Małgorzata
nagości. Wcześniej nasz problem był komentowany przez radio, telewizję i kilka gazet. Wszyscy redaktorzy skupili się na dwóch drewnianych kulkach: "Jezus Maria, goły góral!". Uprzedzamy od razu niewłaściwe skojarzenia - jedna kulka to brzuszek, druga to główka w góralskim kapelusiku. Jak się okazuje, wystarczy, żeby wzbudzić emocje, wskutek których dziennikarz nie rozumie, co się do niego mówi, choć słowa wspiera się udokumentowanymi dowodami.<br>Nie wiemy, kto i dlaczego zlecił Beacie Zalot artykuł o nas. Nie wiemy też, czy i jak dalece jej tekst został zniekształcony. W każdym razie jesteśmy zmuszeni wyjaśnić kilka istotnych zagadnień.<br>Po pierwsze: zawiadomienie do prokuratury zgłosiła nie Małgorzata
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego