Typ tekstu: Książka
Autor: Sejm RP
Tytuł: Kodeks Wykroczeń
Rok powstania: 1971
2 lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia wykonania kary za nowe wykroczenie.

Rozdział VI
Wyjaśnienie wyrażeń ustawowych.

Art. 47. § 1. Przez czyn zabroniony rozumie się działanie lub zaniechanie o znamionach określonych w ustawie, chociażby nie stanowiło ono wykroczenia ze względu na brak winy.
§ 2. Przez przestępstwa lub wykroczenia podobne rozumie się przestępstwa lub wykroczenia skierowane przeciwko temu samemu lub zbliżonemu rodzajowo dobru chronionemu prawem, a także przestępstwa lub wykroczenia popełnione z takich samych pobudek; przestępstwa lub wykroczenia popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uważa się również za podobne.
§ 3. Najbliższy jest to małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, powinowaty w tej samej
2 lat od wykonania, darowania albo od przedawnienia wykonania kary za nowe wykroczenie.<br><br>&lt;tit&gt;Rozdział VI&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Wyjaśnienie wyrażeń ustawowych.&lt;/&gt;<br><br>Art. 47. § 1. Przez czyn zabroniony rozumie się działanie lub zaniechanie o znamionach określonych w ustawie, chociażby nie stanowiło ono wykroczenia ze względu na brak winy.<br>§ 2. Przez przestępstwa lub wykroczenia podobne rozumie się przestępstwa lub wykroczenia skierowane przeciwko temu samemu lub zbliżonemu rodzajowo dobru chronionemu prawem, a także przestępstwa lub wykroczenia popełnione z takich samych pobudek; przestępstwa lub wykroczenia popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej uważa się również za podobne.<br>§ 3. Najbliższy jest to małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo, powinowaty w tej samej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego