Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
samą drogą przedostawały się do folkloru motywy obce; w zbiorze widać wyraźnie wpływy baśni arabskich czy "Figlików" Reja.
Uzupełnieniem wyboru tekstów jest interesujące posłowie Franciszka Kotuli wybitnego znawcy kultury ludowej Rzeszowszczyzny. Autor ukazuje szkicowo tło historyczno społeczne zebranych w książce utworów oraz ich etniczno-kulturowe pochodzenie.
Szata graficzna książki (doskonałe rysunki Andrzeja Stopki dostosowane dzięki trafnej stylizacji do charakteru opowieści, trwała i estetyczna oprawa) świadczy jak najlepiej o kulturze wydawniczej Wydawnictwa Literackiego.
Mimo dużych walorów tej edycji, czekamy w dalszym ciągu na publikacje z zakresu współczesnych badań naukowych nad folklorem i sztuką ludową rzeszowszczyzny. Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia na
samą drogą przedostawały się do folkloru motywy obce; w zbiorze widać wyraźnie wpływy baśni arabskich czy "Figlików" Reja.<br>Uzupełnieniem wyboru tekstów jest interesujące posłowie Franciszka Kotuli wybitnego znawcy kultury ludowej Rzeszowszczyzny. Autor ukazuje szkicowo tło historyczno społeczne zebranych w książce utworów oraz ich etniczno-kulturowe pochodzenie.<br>Szata graficzna książki (doskonałe rysunki Andrzeja Stopki dostosowane dzięki trafnej stylizacji do charakteru opowieści, trwała i estetyczna oprawa) świadczy jak najlepiej o kulturze wydawniczej Wydawnictwa Literackiego.<br>Mimo dużych walorów tej edycji, czekamy w dalszym ciągu na publikacje z zakresu współczesnych badań naukowych nad folklorem i sztuką ludową rzeszowszczyzny. Jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego