Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
średniego spożycia, stan cywilny różnicuje badanych pod względem "picia ryzykownego". Najwyższy odsetek pijących w taki sposób pojawia się wśród osób stanu wolnego, najniższy wśród wdów i wdowców. Wielkość miejscowości zamieszkania nie wprowadza wyraźnego zróżnicowania. Także wykształcenie nie wchodzi w istotne statystycznie zależności z piciem ryzykownym.
Status zawodowy koreluje z piciem ryzykownym zarówno w przypadku ogółu badanej populacji, jak i mężczyzn. Wyraźnie wyższy odsetek osób z grup ryzyka występuje wśród uczących się oraz wśród bezrobotnych. U osób pracujących stanowisko nie wiąże się w sposób istotny statystycznie z piciem ryzykownym.
Status społeczno-zawodowy różnicuje badanych pod względem picia ryzykownego. Zależności są istotne statystycznie
średniego spożycia, stan cywilny różnicuje badanych pod względem "picia ryzykownego". Najwyższy odsetek pijących w taki sposób pojawia się wśród osób stanu wolnego, najniższy wśród wdów i wdowców. Wielkość miejscowości zamieszkania nie wprowadza wyraźnego zróżnicowania. Także wykształcenie nie wchodzi w istotne statystycznie zależności z piciem ryzykownym. <br> Status zawodowy koreluje z piciem ryzykownym zarówno w przypadku ogółu badanej populacji, jak i mężczyzn. Wyraźnie wyższy odsetek osób z grup ryzyka występuje wśród uczących się oraz wśród bezrobotnych. U osób pracujących stanowisko nie wiąże się w sposób istotny statystycznie z piciem ryzykownym. <br> Status społeczno-zawodowy różnicuje badanych pod względem picia ryzykownego. Zależności są istotne statystycznie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego