Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 18/05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
redakcji zadzwonił Czytelnik. - W ciągu jednego przejazdu przez centrum kontrolowano mnie trzy razy - opowiadał. - Czym jest podyktowana tak zmasowana kontrola?

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Transportu Miejskiego nie zarządzano szczególnej akcji. - Może chodzi o początek miesiąca, wtedy pasażerowie najczęściej zapominają o kupnie miesięcznych, na co liczą kontrolerzy - przypuszcza Beata Bielawska, rzecznik prasowy ZTM.

Może. Ale niekoniecznie. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że kontrolerzy przyjmują łapówki - wmawiając, że bilet był skasowany w innym pojeździe lub drugi raz, zabierając dokumenty pasażerom itp.

Dla nieuczciwych kontrolerów kończą się jednak dobre czasy. W autobusach i tramwajach jest coraz więcej żółtych elektronicznych kasowników, które drukują na bilecie datę
redakcji zadzwonił Czytelnik. - W ciągu jednego przejazdu przez centrum kontrolowano mnie trzy razy - opowiadał. - Czym jest podyktowana tak zmasowana kontrola?<br><br>Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Transportu Miejskiego nie zarządzano szczególnej akcji. - Może chodzi o początek miesiąca, wtedy pasażerowie najczęściej zapominają o kupnie miesięcznych, na co liczą kontrolerzy - przypuszcza Beata Bielawska, rzecznik prasowy ZTM.<br><br>Może. Ale niekoniecznie. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że kontrolerzy przyjmują łapówki - wmawiając, że bilet był skasowany w innym pojeździe lub drugi raz, zabierając dokumenty pasażerom itp.<br><br>Dla nieuczciwych kontrolerów kończą się jednak dobre czasy. W autobusach i tramwajach jest coraz więcej żółtych elektronicznych kasowników, które drukują na bilecie datę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego