Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
tu wszystkich zasłużonych na tym polu ludzi wszystkie zespoły i ich osiągnięcia w dziedzinie folkloru. Ich dorobek stał się podstawą opracowań artystycznych.
Pieśni ludowe woj. rzeszowskiego opracowuje na chóry wielogłosowe prof. T. Czapla - dyrektor Państw. Średniej Szkoły Muzycznej w Rzeszowie. W poszukiwaniu pieśni, podań, przysłów i obyczajów ludowych przewędrował woj. rzeszowskie mgr Długosz z Lic. Ogólnokształcącego w Rzeszowie i ma u siebie dość pokaźne zbiory folklorystyczne.
Po przedstawieniu blasków amatorskiego ruchu artystycznego ludowych zespołów regionalnych trzeba napisać i o cieniach... Będą to sprawy występujące zresztą nie tylko na terenie woj. Rzeszowskiego.
Najważniejszą z nich jest brak placówki naukowej (odpowiednika PIS), która
tu wszystkich zasłużonych na tym polu ludzi wszystkie zespoły i ich osiągnięcia w dziedzinie folkloru. Ich dorobek stał się podstawą opracowań artystycznych.<br>Pieśni ludowe woj. rzeszowskiego opracowuje na chóry wielogłosowe prof. T. Czapla - dyrektor Państw. Średniej Szkoły Muzycznej w Rzeszowie. W poszukiwaniu pieśni, podań, przysłów i obyczajów ludowych przewędrował woj. rzeszowskie mgr Długosz z Lic. Ogólnokształcącego w Rzeszowie i ma u siebie dość pokaźne zbiory folklorystyczne.<br>Po przedstawieniu blasków amatorskiego ruchu artystycznego ludowych zespołów regionalnych trzeba napisać i o cieniach... Będą to sprawy występujące zresztą nie tylko na terenie woj. Rzeszowskiego.<br>Najważniejszą z nich jest brak placówki naukowej (odpowiednika PIS), która
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego