Typ tekstu: Książka
Autor: Płoński Janusz, Rybiński Maciej
Tytuł: Góralskie tango
Rok: 1978
sprawdzić?
- Wóz ponoć bardzo rozbity, ale mamy przecież świetnych fachowców, więc chyba tak.
- To radzę panu - powiedział bardzo poważnie Boszko - żeby pan polecił poszukać celowego uszkodzenia jednego z tych trzech układów.
- Celowego uszkodzenia? - kapitan uniósł zdumiony brwi. - Nie bardzo rozumiem, co pan ma na myśli.
- W wojsku nazywałoby się to sabotaż - zdecydowanie mówił Boszko - nie wiem, jaka jest nazwa w cywilu, ale coś mi się widzi, że mamy do czynienia z przestępstwem.
- Skąd to panu przyszło do głowy? - kapitan był nadal zdumiony.
- To proste, Gorczyca jechał samochodem przygotowanym przez fabrykę - tłumaczył - to znaczy najpierw wybrano z taśmy egzemplarz wozu zmontowany z
sprawdzić?<br>- Wóz ponoć bardzo rozbity, ale mamy przecież świetnych fachowców, więc chyba tak.<br>- To radzę panu - powiedział bardzo poważnie Boszko - żeby pan polecił poszukać celowego uszkodzenia jednego z tych trzech układów.<br>- Celowego uszkodzenia? - kapitan uniósł zdumiony brwi. - Nie bardzo rozumiem, co pan ma na myśli.<br>- W wojsku nazywałoby się to sabotaż - zdecydowanie mówił Boszko - nie wiem, jaka jest nazwa w cywilu, ale coś mi się widzi, że mamy do czynienia z przestępstwem.<br>- Skąd to panu przyszło do głowy? - kapitan był nadal zdumiony.<br>- To proste, Gorczyca jechał samochodem przygotowanym przez fabrykę - tłumaczył - to znaczy najpierw wybrano z taśmy egzemplarz wozu zmontowany z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!