Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
niż pili, mimo problemów z pracą. Wiedzą, że kierownik takiego nie wyrzuci, bo się lituje, że nie znajdzie pracy. [...] Dzisiaj, jak dużo jest napieprzonego towarzystwa, to nie wychodzi z biura. Jest większe pijaństwo niż za komuny. Piją wszędzie: na warsztacie, w terenie, gdzie się da. Czasem myślę, że to jakiś sabotaż. Nikomu nie zależy, żeby zrobić z tym porządek. [...] Gorąco zaczyna być, kiedy zdarza się komuś 7-9 dni bumelek, a słyszałem o takim, co 20 załatwił. Groźnie jest też, kiedy złapie straż przemysłowa i ktoś z bossów.
Inaczej przymykają oczy - bo się rozumie. Najgorsze jest to, że ci faceci traktowani
niż pili, mimo problemów z pracą. Wiedzą, że kierownik takiego nie wyrzuci, bo się lituje, że nie znajdzie pracy. [...] Dzisiaj, jak dużo jest napieprzonego towarzystwa, to nie wychodzi z biura. Jest większe pijaństwo niż za komuny. Piją wszędzie: na warsztacie, w terenie, gdzie się da. Czasem myślę, że to jakiś sabotaż. Nikomu nie zależy, żeby zrobić z tym porządek. [...] Gorąco zaczyna być, kiedy zdarza się komuś 7-9 dni bumelek, a słyszałem o takim, co 20 załatwił. Groźnie jest też, kiedy złapie straż przemysłowa i ktoś z bossów.<br>Inaczej przymykają oczy - bo się rozumie. Najgorsze jest to, że ci faceci traktowani
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!