Typ tekstu: Książka
Autor: Wolanowski Lucjan
Tytuł: Upał i gorączka
Rok: 1996
żołnierze Douglasa MacArthura, aby rozpocząć wielki bój o Filipiny przeciw piechurom cesarza Japonii.
Ja szukam tu jednak dramatycznej historii współczesnej, będę się nawet starał spojrzeć w przyszłość. Bitwa, którą chciałbym zrelacjonować, rozgrywana jest między człowiekiem a ślimakiem, między człowiekiem a straszną zarazą.
To jest wojna bez dział. Nie słychać ani salw z muszkietów marynarzy imć Magellana, ani dudnienia artylerii pokładowej amerykańskiej floty inwazyjnej. Nie dajmy się jednak zwieść tą ciszą. To cisza śmierci. Powiada doktor Paulino Garcia:
- Ślimak jest w tym kraju jeżeli nie jednym z największych morderców, to pomocnikiem śmierci.
Nim więc znowu wrócimy do Leyte, trzeba przedstawić plan sytuacyjny
żołnierze Douglasa MacArthura, aby rozpocząć wielki bój o Filipiny przeciw piechurom cesarza Japonii.<br> Ja szukam tu jednak dramatycznej historii współczesnej, będę się nawet starał spojrzeć w przyszłość. Bitwa, którą chciałbym zrelacjonować, rozgrywana jest między człowiekiem a ślimakiem, między człowiekiem a straszną zarazą.<br> To jest wojna bez dział. Nie słychać ani salw z muszkietów marynarzy imć Magellana, ani dudnienia artylerii pokładowej amerykańskiej floty inwazyjnej. Nie dajmy się jednak zwieść tą ciszą. To cisza śmierci. Powiada doktor Paulino Garcia:<br> - Ślimak jest w tym kraju jeżeli nie jednym z największych morderców, to pomocnikiem śmierci.<br> Nim więc znowu wrócimy do Leyte, trzeba przedstawić plan sytuacyjny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego