Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2895
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Naród chciał szmat
Karcz tłumaczy, że dół, do którego złożono Niemców, był głęboki na 2,5 metra, ale ciała na samym wierzchu chłopi przysypali zaledwie kilkunastocentymetrową warstwą.
- To byli Niemcy zebrani z pola pod Stopiną Górną niedaleko Olkusza. Po bitwie wszyscy tam leżeli porozrzucani - wspomina Karcz.
Zabitych chłopi zwozili na saniach i układali na skraju lasu, wzdłuż drogi. - Goli byli, bo naród chciał szmat i butów. Jeden tylko miał na sobie górę od munduru, bo dostał wielkim pociskiem prosto w pierś, mundur zostawili, do niczego się nie nadawał.
Karcz przypomina sobie, że wielu Niemców miało poodłamywane palce, na których nosi się
Naród chciał szmat&lt;/&gt;<br>Karcz tłumaczy, że dół, do którego złożono Niemców, był głęboki na 2,5 metra, ale ciała na samym wierzchu chłopi przysypali zaledwie kilkunastocentymetrową warstwą.<br>- &lt;who5&gt;To byli Niemcy zebrani z pola pod Stopiną Górną niedaleko Olkusza. Po bitwie wszyscy tam leżeli porozrzucani&lt;/&gt; - wspomina Karcz.<br>Zabitych chłopi zwozili na saniach i układali na skraju lasu, wzdłuż drogi. - &lt;who5&gt;Goli byli, bo naród chciał szmat i butów. Jeden tylko miał na sobie górę od munduru, bo dostał wielkim pociskiem prosto w pierś, mundur zostawili, do niczego się nie nadawał.&lt;/&gt;<br>Karcz przypomina sobie, że wielu Niemców miało poodłamywane palce, na których nosi się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego