Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
i tworząc trwałą wspólnotę z innymi.
Najbardziej charakterystyczną cechą duchowości tego Ruchu jest maryjność, która wyraża się w przymierzu miłości z Matką Bożą oraz głęboka wiara w Opatrzność Bożą.
Ruch Szensztacki jest otwarty dla każdego; duchownych, świeckich, ludzi młodych i starszych, dzieci, małżonków i ludzi wolnych.
W Polsce istnieją 4 sanktuaria Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej: w Świdrze k/ Warszawy - centrum Ruchu w Polsce, w Winowie k/ Opola, w Józefowie k/ Warszawy oraz w Koszalinie na Górze Chełmińskiej. Sanktuaria stanowią dla członków Ruchu Szensztackiego źródła łask, są miejscem duchowej przemiany oraz formacji apostolskiej. Stanowią duchowe centra Ruchu.
Instytuty, wśród nich również - Szensztacki
i tworząc trwałą wspólnotę z innymi.<br> Najbardziej charakterystyczną cechą duchowości tego Ruchu jest maryjność, która wyraża się w przymierzu miłości z Matką Bożą oraz głęboka wiara w Opatrzność Bożą.<br> Ruch Szensztacki jest otwarty dla każdego; duchownych, świeckich, ludzi młodych i starszych, dzieci, małżonków i ludzi wolnych.<br> W Polsce istnieją 4 sanktuaria Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej: w Świdrze k/ Warszawy - centrum Ruchu w Polsce, w Winowie k/ Opola, w Józefowie k/ Warszawy oraz w Koszalinie na Górze Chełmińskiej. Sanktuaria stanowią dla członków Ruchu Szensztackiego źródła łask, są miejscem duchowej przemiany oraz formacji apostolskiej. Stanowią duchowe centra Ruchu.<br> Instytuty, wśród nich również - Szensztacki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego