Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
dwa filmy na pewno najbardziej zasłużyły na Oscara.
CKM: Orsona Wellesa uważa się również za jednego z największych aktorów w historii Hollywood.
Stone: To prawda. Welles bardzo podobał mi się w "Intruzie" (1946 r. - przyp. maw). Szkoda tylko, że ten film jest tak mało znany.

AMERICAN PSYCHO
Świetna, choć brutalna, satyra na bezideowy światek amerykańskiego przepychu

Ekranizacja głośnej powieści Bretta Eastona Ellisa. Patric Bateman (Bale), młody makler z nowojorskiego Wall Street, żyje jak na amerykańskiego maklera przystało: wystawnie i bezstresowo. Poza pracą, której zresztą w filmie prawie nie zobaczysz, ma obowiązki w postaci eleganckich przyjęć, obiadków w towarzystwie atrakcyjnych kobiet, snobistycznych
dwa filmy na pewno najbardziej zasłużyły na Oscara.<br>CKM: Orsona Wellesa uważa się również za jednego z największych aktorów w historii Hollywood.<br>Stone: To prawda. Welles bardzo podobał mi się w "Intruzie" (1946 r. - przyp. maw). Szkoda tylko, że ten film jest tak mało znany.&lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;page nr=138-139&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;AMERICAN PSYCHO&lt;/&gt;<br>Świetna, choć brutalna, satyra na bezideowy światek amerykańskiego przepychu<br><br>Ekranizacja głośnej powieści Bretta Eastona Ellisa. Patric Bateman (Bale), młody makler z nowojorskiego Wall Street, żyje jak na amerykańskiego maklera przystało: wystawnie i bezstresowo. Poza pracą, której zresztą w filmie prawie nie zobaczysz, ma obowiązki w postaci eleganckich przyjęć, obiadków w towarzystwie atrakcyjnych kobiet, snobistycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!