Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.03 (2)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przez rottweilera. Pies rozszarpał mu nogi. Pocharatał ręce i głowę. Agresywnego zwierzaka złapała policja i... bez konsultacji z jakimkolwiek specjalistą, oddała właścicielom. - To przerażające - oburza się jedna z sąsiadek.
- Dokumenty zwierzęcia były w porządku - tłumaczy tymczasem komisarz Witold Kapuściak (34 l.) z Częstochowy. - Miał wszystkie szczepienia. Inaczej bezwarunkowo trafiłby do schroniska.
- Ten pies już raz zaatakował człowieka - mówi Roman Garbaciak (43), weterynarz z częstochowskiego schroniska dla zwierząt. - On najzwyczajniej wybrał się na polowanie i nie można wykluczyć, że nie zrobi tego ponownie. Jest niebezpieczny! - ostrzega weterynarz.
Właścicielom psa, za jego niedopilnowanie, grozi kara do trzech lat więzienia. Sam pies pozostaje ciągle
przez rottweilera. Pies rozszarpał mu nogi. Pocharatał ręce i głowę. Agresywnego zwierzaka złapała policja i... bez konsultacji z jakimkolwiek specjalistą, oddała właścicielom. &lt;q&gt;- To przerażające&lt;/&gt; - oburza się jedna z sąsiadek.<br>&lt;q&gt;- Dokumenty zwierzęcia były w porządku&lt;/&gt; - tłumaczy tymczasem komisarz &lt;name type="person"&gt;Witold Kapuściak&lt;/&gt; (34 l.) z &lt;name type="place"&gt;Częstochowy&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Miał wszystkie szczepienia. Inaczej bezwarunkowo trafiłby do schroniska.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Ten pies już raz zaatakował człowieka&lt;/&gt; - mówi Roman Garbaciak (43), weterynarz z częstochowskiego schroniska dla zwierząt. &lt;q&gt;- On najzwyczajniej wybrał się na polowanie i nie można wykluczyć, że nie zrobi tego ponownie. Jest niebezpieczny!&lt;/&gt; - ostrzega weterynarz.<br>Właścicielom psa, za jego niedopilnowanie, grozi kara do trzech lat więzienia. Sam pies pozostaje ciągle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego