Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 20
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
W 1964 sprowadzono 22 owce rasy nominalnej z Gór Skalistych. Obecnie żyje ich tu 150, lecz trzymają się rejonu, w którym zostały wypuszczone, a jak się szacuje, w parku jest dość miejsca dla pięciokrotnie większego stada.
Obecnie trwa batalia, od wyniku której zależy przetrwanie czarnostopej tchórzofretki. Życie tego gatunku jest ściśle uzależnione od istnienia dużych koloni piesków preriowych. Te małe gryzonie są bowiem jej głównym pokarmem, a w ich opuszczonych norach znajduje schronienie. Rozwój rolnictwa na preriach spowodował jednak wyginięcie ponad 90% populacji piesków preriowych i tchórzofretki zostały bez domu i pożywienia.
Czarnostopa tchórzofretka to chyba najbardziej zagrożony wyginięciem gatunek ssaka
W 1964 sprowadzono 22 owce rasy nominalnej z Gór Skalistych. Obecnie żyje ich tu 150, lecz trzymają się rejonu, w którym zostały wypuszczone, a jak się szacuje, w parku jest dość miejsca dla pięciokrotnie większego stada.<br>Obecnie trwa batalia, od wyniku której zależy przetrwanie czarnostopej tchórzofretki. Życie tego gatunku jest ściśle uzależnione od istnienia dużych koloni piesków preriowych. Te małe gryzonie są bowiem jej głównym pokarmem, a w ich opuszczonych norach znajduje schronienie. Rozwój rolnictwa na preriach spowodował jednak wyginięcie ponad 90% populacji piesków preriowych i tchórzofretki zostały bez domu i pożywienia.<br>Czarnostopa tchórzofretka to chyba najbardziej zagrożony wyginięciem gatunek ssaka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego