Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 258
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
i jedną z radykalniejszych spośród ugrupowań komunistycznych w byłym ZSRR. Z kolei dawni dysydenci stworzyli podwaliny partii nacjonalistycznych czy też niepodległościowo-demokratycznych.

"Demokratyzm" licznych działaczy partii centrowych jest dosyć świeżej daty. Wielu z nich jeszcze nie tak dawno temu pełniło funkcje we władzach partii komunistycznej różnych szczebli, lub też w ściśle przez nią nadzorowanych organizacji społecznych. Partie te stale dzielą się i łączą, powstają też nowe, przeważnie nie mające silnego oparcia w terenie. I być może właśnie dlatego w konstelacji ugrupowań centrum i centrolewicy dominują osobowości kilku znaczących polityków.

Skrajności

Najłatwiej opisać ugrupowania skrajne, z jednej strony komunistów, a z drugiej
i jedną z radykalniejszych spośród ugrupowań komunistycznych w byłym ZSRR. Z kolei dawni dysydenci stworzyli podwaliny partii nacjonalistycznych czy też niepodległościowo-demokratycznych.<br><br>"Demokratyzm" licznych działaczy partii centrowych jest dosyć świeżej daty. Wielu z nich jeszcze nie tak dawno temu pełniło funkcje we władzach partii komunistycznej różnych szczebli, lub też w ściśle przez nią nadzorowanych organizacji społecznych. Partie te stale dzielą się i łączą, powstają też nowe, przeważnie nie mające silnego oparcia w terenie. I być może właśnie dlatego w konstelacji ugrupowań centrum i centrolewicy dominują osobowości kilku znaczących polityków.<br><br>&lt;tit1&gt;Skrajności&lt;/tit1&gt;<br><br>Najłatwiej opisać ugrupowania skrajne, z jednej strony komunistów, a z drugiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego